Wyświetlanie wszystkich wyników: 4


Baleriny – zawsze modne, zawsze popularne

Kiedy w XVIIIw. projektowano pierwsze baletki, nikt nie myślał, że ich zmodyfikowana forma będzie nadal popularna ponad 300 lat później. Jednak w dzisiejszych czasach nikogo to nie dziwi. Baleriny stały się symbolem wygody i elegancji. Brak obcasów powoduje, że nogi nie męczą się tak jak w przypadku wysokich butów, a uniwersalny kształt pozwala założyć je zarówno do zwiewnej sukienki, jak i do eleganckiego płaszcza.


Dom, praca i…?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy – baleriny będą odpowiednie na niemal każdą okazję. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając je?

Jeżeli w miejscu, gdzie pracujemy, obowiązuje ścisły dress code, powinniśmy bezwzględnie się do niego dostosowywać. Wybierając baleriny do pracy, należy wybrać model, którego krój nie jest za bardzo wcięty i ma zakryte palce i boki stóp. Należy ograniczyć elementy ozdobne, tak by but wyglądał schludnie i elegancko. Dobrym wyborem będą tutaj czarne, klasyczne baleriny. Dla kobiet, które pewniej czują się w wyższych butach, do pracy polecamy naszą kolekcję czółenek – znajdziecie tam modele odpowiednie na każdą okazję.

Wybierając baleriny do domu oraz te noszone na co dzień należy kierować się przede wszystkim wygodą. Dodatkowym atutem będzie tutaj skórzana wkładka, która dodatkowo poprawi komfort noszenia. Możemy sobie pozwolić na bardziej wcięty but, który odsłoni większą część naszej stopy. Do domu, zwłaszcza latem, dobrym wyborem będą również klapki, które pozwolą nam na jeszcze większą swobodę.

Kolorystykę balerin, podobnie jak innych butów, należy dobierać, biorąc pod uwagę dodatki. Istotny jest tutaj kolor torebki czy nakrycia głowy, jednak nie powinniśmy wybierać koloru, w którym się po prostu źle czujemy. Moda modą, jednak baleriny to głównie wygoda.