Wyświetlanie jednego wyniku


Półbuty skórzane czy inne?

Kiedyś mogłoby się wydawać, że dobry but powinien być wykonany ze skóry. Wraz z upływem lat i rozwojem technologii buty wykonane ze sztucznych materiałów, takich jak ekoskóra czy różne tekstylia, stały się bardziej popularne. Nie ustępują one jakością obuwiu skórzanemu, jednak są postrzegane za mniej eleganckie i bardziej casualowe. Buty skórzane, mimo że potrzebują więcej uwagi, gwarantują większą wytrzymałość oraz poważniejszy i bardziej profesjonalny wygląd osoby noszącej je.


Jakie półbuty do pracy?

Przede wszystkim nie powinniśmy szaleć z kolorami. Ciemne kolory, takie jak czerń, szarość czy ciemne odcienie brązu będą najlepszym wyborem. Jeżeli przez cały dzień w pracy jesteśmy zmuszeni do przebywania w pozycji stojącej, powinniśmy zwrócić uwagę na „miękkość” buta. W tej warto zaufać butom materiałowym, które lepiej dopasują się do stopy. Wygoda i dopasowanie do stopy są ważnymi cechami dobrego obuwia, które pozwoli nam przetrwać na nogach od rana do nocy.

Skórzane buty to nieco droższa alternatywa. Wyglądają mniej sportowo, a co za tym idzie, zrobią lepsze wrażenie na współpracownikach czy przełożonym. Spośród skóry możemy wybrać kilkanaście wariantów, a wśród nich np. popularną skórę zamszową, bardziej błyszczącą skórę licową czy szorstki nubuk. Jeżeli pracujemy w miejscu, gdzie panuje luźniejsza atmosfera, możemy sobie pozwolić na baleriny, które zapewnią jeszcze większą wygodę, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach.

Buty lakierowane polecamy osobom, które pracują w biurach i korporacjach. Duże firmy często narzucają pracownikowi dress code, którego należy przestrzegać. Kolor obuwia powinien być czarny lub ciemnogranatowy, tak by pasował do pozostałej części ubioru. Warto zwrócić również uwagę na sposób sznurowania buta. Zbyt ekspresyjny splot sznurówek może zostać odebrany jako faux-pas.

Należy pamiętać jednak, że wybierając skórzane obuwie – musi ono dopasować się do naszej stopy. Nie od razu będzie przylegało idealnie i przez jakiś czas może nas delikatnie obcierać, jednak skóra ma to do siebie, że po jakimś czasie dopasuje się do naszej stopy, gwarantując wygodę, jakiej nie zapewni nam but materiałowy.