Wyświetlanie jednego wyniku


Dokąd pójść w japonkach?

Na pewno należy schować japonki do szafy kiedy idziemy do pracy (chyba że pracujemy jako ratownik plażowy czy basenowy). Buty te są mało eleganckie i służą przede wszystkim jako ochrona spodniej części naszej stopy. Obuwie, które odsłania niemal całą stopę, nie nadaje się na takie okazje.

Nie powinniśmy też zakładać japonek gdy wychodzimy na miasto – w tym przypadku lepiej zdecydować się na sandałki. Wyjątkiem będą tutaj nadmorskie miejscowości wakacyjne, gdzie każdy nastawiony jest na wypoczynek i nie zwraca uwagi na swój ubiór – ważne, żeby było wygodnie!

Plaża to miejsce, gdzie w japonkach czujemy się najlepiej. Ten rodzaj klapek doskonale wpisuje się w swobodną atmosferę miejsca i doskonale współgra ze strojem kąpielowym w podobnych kolorach. Ponadto odpowiednio dobrana podeszwa będzie chronić naszą stopę przed gorącym piaskiem, ostrymi muszelkami czy pozostałościami po innych turystach. Na plaży również sprawdzą się zwykłe klapki, które dzięki swojej klasycznej budowie bardziej odpowiadają niektórym osobom.


Jakie japonki wybrać?

Tutaj należy zwrócić uwagę na model i materiał wykonania. Hitem są japonki na platformie, które wyglądają stylowo i dodają kilka centymetrów wzrostu, a ich grubsza podeszwa pozwala na wygodniejsze spacery.

Jaki materiał będzie odpowiedni? Japonki skórzane będą dobrym wyborem na wakacje w nadmorskim mieście, zwłaszcza jeżeli planujemy głównie przebywanie wśród zabudowań, a nie na plaży. Pasują one do krótkich szortów i koszulki bez rękawów. Połączenie brązowej skóry butów i jasnych ubrań to bardzo dobre połączenie. Gdy udajemy się na basen, warto wybrać gumowe japonki. Dzięki materiałowi, z którego są wykonane, będziemy czuli się pewnie na mokrych kafelkach, którymi często są otoczone baseny. Japonki piankowe wybierzemy, idąc na plażę. Pianka doskonale izoluje temperaturę, przez co nasza stopa nie będzie narażona na poparzenia ze strony piasku. Na plażę warto wybrać japonki w kolorach współgrających z naszym strojem kąpielowym – uzyskamy wtedy modne i stylowe połączenie.